Zemřel anglista a skandinavista František Fröhlich

Někdejší pedagog FF UK a významný překladatel zemřel po krátké nemoci 13. července ve věku 80 let.

PhDr. František Fröhlich vystudoval angličtinu a dánštinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde po roce 1990 vedl překladatelské semináře pro studenty anglistiky a skandinavistiky.

Překládal hlavně prózu a drama z angličtiny, např. hry Williama Shakespeara, Johna Webstera a Thomase Dekkera, a ze severských jazyků (dánštiny, norštiny a švédštiny), např. dílo Henrika Ibsena, Karen Blixenové, Hanse Christiana Andersena a Augusta Strindberga. Za svoji překladatelskou činnost byl v roce 2006 oceněn Státní cenou za překlad.

Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 18. července od 10:00 hodin ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze.

Ve věku 80 let zemřel překladatel František Fröhlich [ceskenoviny.cz, 14. července 2014]

Nekrolog: Fröhlich v českých překladech Henrika Ibsena objevoval humor [art.ihned.cz, 14. července 2014]