Katedra psychologie ve spolupráci s Centrem dalšího vzdělávání FF UK nabízí další vzdělávání pedagogických pracovníků

Vzdělávací program Učitelství pro střední školy (dříve vzdělávací program nazvaný Doplňkové pedagogické studium) nabízí aktivním učitelům s uceleným oborovým vzděláním rozšíření nebo prohloubení kvalifikace o relevantní pedagogicko-psychologické a oborově didaktické znalosti a dovednosti. Základní a obtížné části jsou posluchačům zprostředkovány v přímé výuce (přednášky, cvičení, výcvik, praxe). Vědomosti získávají částečně samostatně na základě studia doporučené literatury. Nutnou součástí této formy profesní přípravy je i výcvik příslušných profesních dovedností (pedagogicko-psychologických, didakticko-metodických).

Vzdělávací program Učitelství pro SŠ – společenské a ekonomické vědy se zaměřuje na pedagogickou a psychologickou přípravu učitelů SŠ a SOŠ, kteří právě tuto část základů učitelského vzdělávání neabsolvovali v rámci oborového magisterského studia (zejména na FF,  PF, FSV, VŠE). Kurz nabízí ucelenou pedagogickou a psychologickou přípravu, zaměří se na rámcové vzdělávací programy v různých typech a druzích středních škol a odborných škol, předloží didaktické základy výuky společenských věd a ekonomických věd, bude se věnovat reflexi vlastní pedagogické praxe účastníků kurzu. Vzdělávací program vychází vstříc těm, kteří neměli příležitost ve svém předchozím oborovém studiu získat tyto pedagogicko-psychologické základy učitelství, kteří ovšem v současné době vykonávají nebo chtějí vykonávat profesi učitele. Nově přijatý kariérový řád pro pracovníky ve školství jim to navíc ukládá.

Další vzdělávání pedagogických pracovníků na podstránce Celoživotního vzdělávání