Civilizace na Nilu

Vernisáž fotografické výstavy Civilizace na Nilu se uskutečnila v rámci filozofického happeningu Finis Carduelis 21. ledna 2014 ve foyer hlavní budovy Filozofické fakulty UK. Na panelech expozice jsou představeny úspěchy, kterých na archeologických koncesích v Egyptě a Súdánu v uplynulých třech letech dosáhl Český egyptologický ústav FF UK. Výstavu uvedli děkan fakulty doc. PhDr. Michal Stehlík, Ph.D., ředitel Českého egyptologického ústavu FF UK a vedoucí projektu v Abúsíru prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr., a prof. Dr. Miroslav Verner, DrSc., který se na archeologických pracích v Egyptě podílí už od roku 1964.

Více informací k tématu v článku univerzitního časopisu iForum: Výstava Civilizace na Nilu představuje nejnovější objevy českých egyptologů

Zdroj fotografií: Archiv FF UK