Jeho Svatost dalajlama vystoupí v diskusi na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze

Jeho Svatost dalajlama, který přicestoval do Prahy na základě pozvání Nadace Forum 2000, bude jedním z hostů diskuse na téma „Demokracie, lidská práva a náboženská svoboda ve východní Asii“. Diskuse bude probíhat v úterý 17. září od 13:00 hod. ve Velké aule hlavní budovy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, nám. Jana Palacha 2, Praha 1.

Dalšími hosty budou sociolog a pedagog Filozofické fakulty UK prof. Tomáš Halík; čínský disident, zakladatel a současný předseda Invitiatives for China Jianli Yang a šéfredaktor malajského zpravodajského portálu Malzsiakini Steven Gan.

Jeho Svatost dalajlama navštívil Filozofickou fakultu UK již v prosinci 2011 a byla to velmi inspirativní diskuse. Myslím, že právě akademické prostředí je tím ideálním otevřeným prostorem pro zamyšlení se nad vážnými tématy aktuální doby. Proto jsem rád, že svým způsobem ,pokračujeme‘ a aula naší fakulty opět zažije mimořádnou událost“ říká doc. Michal Stehlík, děkan Filozofické fakulty UK.

Diskuse, která bude probíhat v anglickém jazyce, se zúčastní delegáti konference FORUM 2000 a představitelé a studenti Univerzity Karlovy v Praze.

Studenti měli možnost zúčastnit se osobně na základě on-line registrace. O účast byl velký zájem a kapacita auly byla beznadějně naplněna již za pět hodin po zahájení registrace.

Zájemci o diskusi budou mít možnost sledovat její průběh v přímém přenosu od 13.00 hod v den konání akce z hlavní webové stránky Filozofické fakulty UK www.ff.cuni.cz, kde bude záznam dostupný i zpětně dva týdny po skončení akce.

Kontaktní osoba:

Mgr. Ing. Jana Kučerová (koordinátorka vnějších vztahů FF UK)

e-mail: jana.kucerova@ff.cuni.cz, tel.: +420 221 619 822

Akreditace:

Filip Šebek (tiskový mluvčí Nadace Forum 2000)

e-mail: filip.sebek@forum2000.cz, tel.: +420 224 310 991

Ke stažení:

Tisková zpráva (.doc), Tisková zpráva (PDF)

Návštěva Jeho Svatosti dalajlamy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v prosinci 2011 (foto archiv FF UK)

Praha 16. 9. 2013

pr@ff.cuni.cz