Tisková zpráva – V ČERVENCI PROBÍHÁ NA FF UK LETNÍ ŠKOLA TVŮRČÍHO PSANÍ

Praha, 04. července 2005

V rámci smlouvy o spolupráci mezi Filozofickou fakultou UK a Western Michigan University i letos v červenci probíhá na naší fakultě letní škola tvůrčího psaní. Tento dnes již rozsáhlý program zahrnuje vedle kurzů tvůrčího psaní a fotografie také přednášky o české a americké literatuře, židovská studia a politologii, na nichž se podílejí především vyučující Filozofické fakulty UK. Součástí programu jsou dále autorská čtení (pravidelně vystupují např. Ivan Klíma, Eda Kriseová, Pavel Šrut, Arnošt Lustig) a promítání českých filmů. Výuky se zúčastní celkově na 160 zahraničních studentů, převážně z USA. Téma letošního ročníku zní “ God of Word: Faith and Textuality „. Program probíhá od 2. do 29. července.

Mezi významné hosty a učitele z USA letos patří především Phil Levine, Allison Hathorne Deming, Mark Jarman, Christopher Merrill, Gaway Kinnell, Patricia Hampl, Bret Lott, Arnold Johnston, Jaimy Gordon, Herb Scott, Gail Wronsky, Robert Eversz. Akademickým ředitelem a zakladatelem programu je Dr. Richard Katrovas (který v letním semestru vyučoval jako hostující profesor v programu ECES na FF UK). Úvodního zahájení 3. července se za WMU zúčastnil děkan College of Arts and Science Thomas Kent, za FF UK vystoupila proděkanka Ivana Bozděchová.

Pro další informace prosím kontaktujte:

PhDr. Denisa Kollmannová
Filozofická fakulta Univerzity Karlovy