Informace pro zaměstnance

Rychlé odkazyAktuality

Výběrové řízení ze dne 11. 8. 2017 - Ústav českých dějin

17.8.2017
FF UK vypisuje výběrové řízení na pozici akademický pracovník – asistent. Obor a zaměření: Historiografická metodologie. Přihlášky je nutno podat do 12. 9. 2017.

Od Francyzška Petrarchy po Umberta Eca. Vychází dosud nejobsáhlejší bibliografie překladů italské literatury do češtiny a slovenštiny

14.8.2017
Podnětem k zrodu bibliografie téměř před půl stoletím bylo zjištění, jak málo se toho ví v Itálii o Slovanech a jejich vztazích k Západu, v tomto případě k Itálii. Dlouhé a často nesnadné práce se ujala editorka Jitka Křesálková.

Knihovna FF UK zve na seminář informační gramotnosti

14.8.2017
V akademickém roce 2017/18 (zimní nebo letní semestr) nabídne Knihovna FF UK možnost zapsat si volitelný seminář informační gramotnosti. Seminář si mohou zapsat všichni studenti UK. Výuka bude probíhat blokově v Knihovně Jana Palacha a za absolvování předmětu získá student 4 kredity.

Výzkumná centra FF UK usnadní organizaci i získávání účelové podpory

14.8.2017
Filozofická fakulta Univerzity Karlovy připravila novou strukturu badatelské činnosti. Tři výzkumná centra mají pomoci propojit různorodé katedry, zvýšit konkurenceschopnost fakulty a také zlepšit postavení humanitního a sociálněvědního výzkumu.

Český tým získal na Mezinárodní lingvistické olympiádě tři stříbrné medaile

10.8.2017
Mezinárodní lingvistické olympiády se každoročně účastní na 200 středoškoláků z bezmála 30 zemí světa. Soutěžní úkoly testují analytické a kreativní myšlení. Letošní česká výprava přivezla tři stříbrné medaile a jedno čestné uznání.