people walking in a pedestrian area

Informace pro veřejnost

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze je tradičním centrem české vzdělanosti. Svou prestiž zakládá na hloubce a náročnosti studia a na svém výběrovém charakteru. Díky špičkovým pedagogům a vědeckým pracovníkům je tato fakulta nejvýznamnější českou humanitně orientovanou vzdělávací institucí, která ve svých oborech prezentuje stále nové a objevné myšlenky, a navazuje tak na svou několikasetletou tradici. Absolventi fakulty se uplatňují v oblastech vědy, kultury či politiky.

Důležité odkazy

Aktuality

Magda Vášáryová: Poselství pro českou politiku

16.2.2017
Politologický klub FSV UK ve spolupráci s FF UK pořádá setkání s Magdou Vášáryovou. Debata se uskuteční v úterý 28. 2. 2017 od 18:00. Vstup na debatu je volný na základě vyplnění registračního formuláře.

Jan Wiendl představí ztracený sešit básní Jana Zahradníčka

10.2.2017
Básnický sešit, který si jeden z největších českých básníků 20. století vedl ve vězení a který byl téměř šedesát let považován za zničený, právě vydala Moravská zemská knihovna. V Brně jej představí doc. Wiendl a prof. Kubíček.

Sociologická konference v zrcadle českých médií

8.2.2017
Témata diskutovaná na konferenci České sociologické společnosti, kterou letos pořádala Katedra sociologie FF UK, v nebývalé míře rezonovala v českých médiích.

New Media Inspiration 2017

7.2.2017
Studia nových médií FF UK zvou na konferenci NMI, letos na téma „Život po Facebooku“. Přijďte se s námi zamyslet, jestli jsme ještě skuteční, a poodhalit potenciál informací skrytých za uživatelským rozhraním sítí.

Tomáš Halík reprezentuje evropskou teologii v Africe

6.2.2017
Ve dnech 30. 1. až 5. 2. se konalo v Angole historicky první setkání předních afrických a evropských katolických teologů. Na konferenci vystoupil s jedním z hlavních referátů teolog a nositel Templetonovy ceny prof. Tomáš Halík.