people walking in a pedestrian area

Informace pro veřejnost

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze je tradičním centrem české vzdělanosti. Svou prestiž zakládá na hloubce a náročnosti studia a na svém výběrovém charakteru. Díky špičkovým pedagogům a vědeckým pracovníkům je tato fakulta nejvýznamnější českou humanitně orientovanou vzdělávací institucí, která ve svých oborech prezentuje stále nové a objevné myšlenky, a navazuje tak na svou několikasetletou tradici. Absolventi fakulty se uplatňují v oblastech vědy, kultury či politiky.

Důležité odkazy

Aktuality

Akademická obec si po celý týden připomíná osobnost Jana Palacha

17.1.2017
iForum: V pondělí 16. ledna si celá akademická obec Univerzity Karlovy připomněla při slavnostním pietním aktu hrdinskou smrt studenta FF UK Jana Palacha, od které v letošním roce uplynulo čtyřicet osm let.

Výročí sebeupálení Jana Palacha

13.1.2017
V pondělí 16. ledna 2017 zahájí Filozofická fakulta Univerzity Karlovy každoroční palachovský týden, který je připomínkou sebeupálení Jana Palacha a pořádá jej Studentská rada FF UK.

Jan Palach: vzpomínkové akce

9.1.2017
Studentská rada FF UK zve na vzpomínkové akce pořádané u příležitosti výročí úmrtí Jana Palacha. Zahajujícím bude tradiční pietní akt, který proběhne v pondělí 16. ledna.

Činnost Kreativní laboratoře zahájila mezioborová konference

5.1.2017
Ustavující konference Kreativní laboratoře, jednoho z vědeckých center fakulty, se soustředila na základní formy a problémy diskontinuity ve zkušenosti.

Studentský spolek Praxis zve na diskusi Normalizace nejistoty. Prekarizace akademické práce

6.12.2016
Diskuse s Mgr. Kateřinou Cidlinskou (FSV UK), předsedkyní České asociace doktorandek a doktorandů, a dr. Karlem Šimou (Ústav etnologie FF UK) proběhne 20. prosince od 19:15 v Knihovně Jana Palacha.