people walking in a pedestrian area

Informace pro veřejnost

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze je tradičním centrem české vzdělanosti. Svou prestiž zakládá na hloubce a náročnosti studia a na svém výběrovém charakteru. Díky špičkovým pedagogům a vědeckým pracovníkům je tato fakulta nejvýznamnější českou humanitně orientovanou vzdělávací institucí, která ve svých oborech prezentuje stále nové a objevné myšlenky, a navazuje tak na svou několikasetletou tradici. Absolventi fakulty se uplatňují v oblastech vědy, kultury či politiky.

Důležité odkazy

Aktuality

Pozemské Afrodíty s modelem římského Pantheonu zkrášlují zámek Duchcov

24.5.2017
Ústav pro klasickou archeologii FF UK a správa zámku Duchcov doplnily expozici Okouzleni antikou o suvenýr ze šlechtické Grand Tour či o originální vázy se vztahem ke zkrášlovacím rituálům antických žen.

BRASIL 2017: První setkání předních českých odborníků na Brazílii

17.5.2017
Přední čeští brazilianisté se setkají 29. května 2017 v Oettingenském paláci v Praze.

Filmová soutěžní přehlídka Zlatý voči proběhne 18.–19. května

16.5.2017
Na 22. ročník mezinárodního filmového festivalu studentů teorie audiovize zvou studenti filmové vědy a Katedra filmových studií FF UK.

Tomáš Halík obdrží Cenu Papežské rady pro kulturu

10.5.2017
Cenu Per artem ad Deum (Uměním k Bohu) každoročně uděluje Papežská rada pro kulturu za vynikající zásluhy v oblasti kultury zejména za podporu dialogu mezi kulturami.

Filozofická fakulta UK otevře centrum Borise Němcova pro studium Ruska

10.5.2017
Centrum vzniká ve spolupráci s Fondem Borise Němcova za svobodu v rámci Výzkumných center Filozofické fakulty UK. Zaměří se na výzkum aktuálních problémů Ruska.