people walking in a pedestrian area

Informace pro veřejnost

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze je tradičním centrem české vzdělanosti. Svou prestiž zakládá na hloubce a náročnosti studia a na svém výběrovém charakteru. Díky špičkovým pedagogům a vědeckým pracovníkům je tato fakulta nejvýznamnější českou humanitně orientovanou vzdělávací institucí, která ve svých oborech prezentuje stále nové a objevné myšlenky, a navazuje tak na svou několikasetletou tradici. Absolventi fakulty se uplatňují v oblastech vědy, kultury či politiky.

Důležité odkazy

Aktuality

Mezinárodní sinologické centrum Chiang Ching-kuovy nadace při UK oslaví 20. výročí založení

19.4.2017
V rámci oslav proběhne výstava, konference, přehlídka filmů či přednáška viceprezidenta Academia Sinica a prezidenta Chiang Ching-kuovy nadace. Čestnými hosty budou režisér Hou Hsiao-hsien a spisovatelka Chu Tien-wen.

Týden diverzity v zrcadle českých médií

13.4.2017
Kulturně-vědeckým festivalem Týden diverzity zahájila FF UK svoji činnost v rozsáhlém, dosud opuštěném komplexu budov v Hybernské ulici.

Týden diverzity: Fotogalerie

13.4.2017
Přinášíme pohled na průběh festivalu objektivy několika fotografů. Program akce probíhá do čtvrtka 13. dubna 2017, kdy vyvrcholí večerním koncertem Orchestru BERG.

Otevřený dopis Viktoru Orbánovi na podporu Středoevropské univerzity v Budapešti

3.4.2017
Filozofická fakulta UK spolu s dalšími českými vědeckými a kulturními institucemi vyjadřuje svoji podporu Středoevropské univerzitě v Budapešti.

Lorenz Engell a Joseph Vogl budou diskutovat perspektivy reflexe médií

3.4.2017
FF UK spolu s Goethe Institutem přivítají 11. dubna dvě nejvýznamnější osobnosti filosofie médií a zakladatele tzv. výmarské školy, která koncem 90. let 20. století určila směr výzkumu médií, „Medienwissenschaft“.