Současné evropské televizní a filmové drama

Jaké jsou současné trendy evropského televizního a filmového dramatu? Jaké filmy a seriály vznikají a kterým z nich se daří „cestovat“ a oslovit publikum v dalších zemích? To jsou některé z otázek, jimž bude věnována série přednášek prof. Andrewa Higsona (University of York) na Katedře filmových studií FF UK ve dnech 27.–29. 3. 2017.

Otevřeno všem studentům FF UK i FAMU i zájemcům z řad veřejnosti.

Prof. Andrew Higson (University of York) je předním odborníkem na národní kinematografie. Je autorem monografií Waving the Flag: Constructing a National Cinema in Britain (1995) a English Heritage, English Cinema: The Costume Drama Since 1980 a editorem antologií Dissolving Views: Key Writings on British Cinema, British Cinema, Past and PresentYoung and Innocent? The Cinema in Britain, 1896–1930. Podílel se i na kolekci ‘Film Europe’ and ‘Film America’: Cinema, Commerce and Cultural Exchange, 1920–1939 o vztazích Hollywoodu a Evropy ve 20. a 30. letech. V současnosti vede Department of Theatre, Film and Television na Univerzitě v Yorku a dokončuje rozsáhlý projekt podpořený evropským výzkumným programem HERA věnovaný současnému evropskému televiznímu a filmovému dramatu.

program přednáškového bloku

Podrobnosti události

Začátek události
27. 3. 2017 12:30