Přední slovinský spisovatel, bloger a scenárista Miha Mazzini

Lektorát slovinského jazyka a Katedra jihoslovanských a balkanistických studií FF UK vás srdečně zvou na literární večer, na kterém se představí přední slovinský spisovatel, bloger a scenárista MIHA MAZZINI.

MAZZINI patří ve Slovinsku k nejlépe prodávaným spisovatelům a nejsledovanějším blogerům. Svými texty nastavuje „domácí“ společnosti kruté zrcadlo, zároveň ale proniká hluboko do duše jednotlivce a mechanizmů lidského chování.

Na literárním večeru se bude hovořit o jeho textech. Skrze vybrané fragmenty, které přeložili náši studenti, představíme letos vydaný román „Otroštvo“ (»Dětství«). Zazní také ukázky z románů „Paloma negra“ (v překladu Hany Mžourkové) a »Já, Tito a gramofon« (který přeložila Kristina Pellarová). Prostor dostane též autorův blog.
Bude to stát za to! Miha Mazzini je jedním z těch spisovatelů, jejichž veřejná čtení se ve Slovinsku setkávájí se silnou odezvou a hojnou návštěvností.

Podrobnosti události

Začátek události
28. 11. 2015 19:30
Místo konání