Metamorphoses: The III International Flann O’Brien Conference

Kabinet irských studií ÚALK FFUK zve na mezinárodní konferenci zaměřenou na dílo Flanna O’Briena, irského (post)modernistického spisovatele, sloupkaře a humoristy, autora románů U ptáků plavavých (česky 2014), Řeči pro pláč (česky 1997) a Třetí strážník (česky 1999, 2014), který mj. adaptoval do angličtiny hru bratří Čapků Ze života hmyzu. Organizátory konference jsou Ondřej Pilný (FF UK), Paul Fagan (Universität Salzburg) a Ruben Borg (The Hebrew University of Jerusalem). S plenárními přednáškami vystoupí Joseph Brooker (Birkbeck, University of London), Catherine Flynn (University of California, Berkeley) a Brían Ó Conchubhair (University of Notre Dame). V rámci konference proběhne také čtení významného irského prozaika Kevina Barryho a divadelní představení životopisné hry z pera Gerryho Smythe. Jednacím jazykem je angličtina.

Konferenci podpořilo Ministerstvo zahraničí a obchodu Irska, velvyslanectví Irska v ČR, Centrum irských studií vídeňské univerzity, Univerzita Johna Moorese v Liverpoolu a Program rozvoje vědních oblastí na Univerzitě Karlově č. P09, Literatura a umění v mezikulturních souvislostech (podprogram Proměny kulturních dějin anglofonních zemí: identity, periody, kánony).

Podrobnosti události

Začátek události
16. 9. 2015 0:00
Konec události