Martin Klíma: Počítačové hry, historie a prožívání dějin

Martin Klíma je jedním ze zakladatelů herního studia Warhorse Studios, které v současné době vyvíjí hru Kingdom Come: Deliverance. Tvůrci hry přitom zavrhli tradiční svět žánru RPG her – místo kouzel, draků a elfů bude hráč konfrontován s krizí českého státu počátku 15. století, Zikmundem Lucemburským, počátkem husitské revoluce a každodenností pozdního středověku jihovýchodně od Prahy. Velké dějiny ale tvůrcům hry slouží pouze jako kulisy pro vykreslení příběhů obyčejných lidí středověkého univerza. Co však z tohoto napětí mezi rekonstrukcí historické reality a herní fikcí pro tvůrce (a potažmo hráče) vyplývá? Je možné si znovu prožít středověk? A co to znamená pro vztah současné populární kultury a dějin? Otázka je o to zajímavější vzhledem k nadcházejícímu 600. husovskému výročí. Spolek studentů historie FF UK vás srdečně zve na přednášku a následující debatu.

Podrobnosti události

Začátek události
8. 4. 2015 20:00 - 22:00
nám. Jana Palacha 2, Praha 1 (FF UK, m. č. 131 - Velká aula)