Dr. Valerija Korabljevová (Univerzita Tarase Ševčenka): Ukrajina: jak vybudovat národ a nebýt obviněn z nacionalismu

Východoevropský klub zve na přednášku dr. Valerije Korabljevové z Univerzity Tarase Ševčenka v Kyjevě.

Dr. Valerija Korabljevová momentálně působí jako hostující lektorka nadačního fondu Prague Civil Society Center na Institutu mezinárodních studií FSV UK. Jako mezinárodní lektorka působila už mnohokrát, například na Varšavské, Vídeňské nebo Stanfordově univerzitě. V roce 2006 získala titul Ph.D. z filozofie na Univerzitě V. N. Karazina v Charkově, v roce 2015 se habilitovala na Univerzitě Tarase Ševčenka v Kyjevě. Ve své vědecké činnosti se zaobírala třeba událostmi Euromajdanu, projekty EU „Europe“ a postkomunistickou transformací Ukrajiny a zemí střední Evropy. Ve své poslední knize Social Meanings of Ideology se věnuje ideologické transformaci evropské modernity.

Podrobnosti události

Začátek události
18. 5. 2017 18:45 - 21:00
nám. J. Palacha 2, Praha 1 (hlavní budova FF UK, místnost č. 301, 3. patro)