Divadelní inscenace filosofického souboru FF UK

První repríza jedinečného představení filosofického divadelního souboru při Ústavu filosofie a religionistiky FF UK, který nazkoušel hru s názvem Passacaglia, jejíž autorkou je členka ÚFaRu. Jde o vážné téma, které však srší vtipem a nadsázkou, i když pochází z temné doby protektorátu.

Vstupenky (75 Kč) jsou k dispozici v knihovně ÚFaRu (2. patro v hlavní budově FF UK) nebo po domluvě na dsincognito@seznam.cz.

————-

Vážení a milí studenti a členové akademické obce,

rádi bychom vás pozvali na jedinečné divadelní představení. V návaznosti na tradici univerzitních divadelních společností, které se těší velké úctě na západních univerzitách, snažíme se i my, studenti Filozofické fakulty UK, tříbit své estetické i morální cítění na prknech, která znamenají svět.

V listopadu budeme uvádět poslední reprízu hry Passacaglia. Je to původní drama odehrávající se v Saském Halle nad Sálou v několika dnech let 1922 a o dvacet let později v Praze.

Přestože jsme amatérský spolek, dáváme divadlu, a tudíž i divákům spoustu tvořivé energie a děláme svou uměleckou práci velmi odpovědně (o čemž svědčí i dvě ocenění z výběrové přehlídky amatérského divadla), proto by byla škoda nechat si ujít příležitost účastnit se výklonu patnácti studentů na jevišti profesionálního divadla v historických kostýmech, které jsme ručně připravili, a nenechat promluvit současnou autorku o „staré dobré válce“ moderním jazykem.

Další podrobnosti k inscenaci lze najít na facebookovém profilu Divadelního spolku InCognito nebo http://strada.ff.cuni.cz/incognito (včetně programu, který nese spousty zajímavých a důležitých informací; a taktéž tam najdete i prezentaci s fotografiemi z premiéry) a v tištěných programech, které jsou k mání v knihovně ÚFaRu spolu s lístky na představení.

Těším se na shledanou dne 24. listopadu ve 20 hodin v Salesiánském divadle (Kobyliské náměstí 1, Praha 8).

Magdaléna Mikulová
režisér DS InCognito

Podrobnosti události

Začátek události