Archiv

Citová rétorika: Jak budit, chápat a pojmenovávat emoce. Proběhne první mezinárodní konference organizovaná Kreativní laboratoří VOICE

Konference se uskuteční 30. listopadu – 2. prosince 2017 u příležitosti vstupu Univerzity Karlovy do Agence universitaire de la Francophonie. Akce je zaštítěna Jeho Excelencí Rolandem Galharaguem, velvyslancem Francie v České republice.

voice

Výzkumná centra FF UK usnadní organizaci i získávání účelové podpory

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy připravila novou strukturu badatelské činnosti. Tři výzkumná centra mají pomoci propojit různorodé katedry, zvýšit konkurenceschopnost fakulty a také zlepšit postavení humanitního a sociálněvědního výzkumu.

HRC_3

Byl zveřejněn záznam z konference Krize racionality z pohledu rétoriky, umění a věd o kultuře

Mezioborová konference, kterou ve spolupráci s programem PROGRES Q14 Univerzity Karlovy (Krize racionality a moderní myšlení) a studentským spolkem Praxis uspořádala Kreativní laboratoř FF UK, proběhla na FF UK 22.–23. května.

derave-ponozky_logo-300x150

Byl zveřejněn program konference Krize racionality z pohledu rétoriky, umění a věd o kultuře

Interdisciplinární konferenci, která proběhne 22.–23. května 2017, pořádá Kreativní laboratoř FF UK ve spolupráci s programem PROGRES Q14 Univerzity Karlovy a se studentským spolkem Praxis.

derave-ponozky_logo-300x150

Prof. David Dunaway: Seminar Representing History: Don’t Write a Dissertation, Write a Book

PRIMUS Research Project in cooperation with the CUNI Institute for the Study of Strategic Regions (WG: Research of Collective Memory in European Semi-Peripheries) invite to lecture which will be held on 12 May 2017.

loga_kolaz

Proběhla ustavující konference Centra pro studium člověka a společnosti

Ve dnech 11. a 12. dubna 2017 se na FF UK konala ustavující konference výzkumného Centra pro studium člověka a společnosti nazvaná Interakce v socio-kognitivní, antropologické a historické perspektivě.

clovek

Invitation to the Workshop The language contact and the early Slavs

Titles and abstracts (100–300 words) should be sent before 31th May 2017. The workshop, organized by the MIndME research group, Charles University, will be held in Prague 19th–20th October 2017.

clovek

CfP: Regions of Strategic Importance: geographical spaces, cultural and political constructs, and analytical tools

Do 20. května je možné zaslat abstrakty příspěvků na ustavující konferenci Institutu pro studium strategických regionů UK (Humanities Research Centers). Konference se uskuteční 7.–9. prosince 2017 na půdě UK.

issr

CfP do 12. 4.: Krize racionality z pohledu rétoriky, umění a věd o kultuře

Kreativní laboratoř FF UK ve spolupráci s programem PROGRES Q14 Univerzity Karlovy Krize racionality a moderní myšlení a se studentským spolkem Praxis vyhlašuje Call for Papers na mezioborovou konferenci.

voice

Interakce v socio-kognitivní, antropologické a historické perspektivě

V rámci Týdne diverzity v úterý 11. a ve středu 12. dubna 2017 proběhne ustavující konference Centra pro studium člověka a společnosti.

clovek_hrc_130x90