Absolventi

Josef_Rauvolf_nahled

Josef Rauvolf, absolvent knihovnictví a informatiky

22.9.2017

„Vždyť přece létat je tak snadné“, vypůjčuje si Josef Rauvolf název Vyskočilovy knihy, když by měl něco vzkázat uchazečům o studium na Filozofické fakultě. Sám studoval v tuhých normalizačních letech a kvůli svému přijetí na fakultu po prvotním zamítavém stanovisku souvisejícím s jeho nepříznivým kádrovým profilem napsal dokonce tehdejšímu prezidentu Husákovi.

The Odd Gifts 1

Ondřej Galuška zve na tělo hudby a podivné dary. Se svou kapelou The Odd Gifts zahájí 20. září v kampusu v Hybernské cyklus absolventských koncertů.

13.9.2017

Koncert začíná v osm večer v kampusu v Hybernské 4, součástí bude i autorské čtení z knihy Tělo hudby. Absolvent Filozofické fakulty UK Ondřej Galuška v rozhovoru přibližuje, jak vnímá své návraty na akademickou půdu jako hudebník i pedagog.

katerina_ghannudi_130_90

Kateřina Ghannudi, absolventka kulturologie

27.8.2017

Harfenistka Kateřina Ghannudi ke svému exotickému příjmení přišla díky Filozofické fakultě. Byť trochu oklikou, usmívá se, když vypráví o svých studiích kulturologie.

barbara_johnsonova_130_90

Barbara Johnsonová, absolventka entologie

20.8.2017

Barbara Johnsonová vystudovala na Filozofické fakultě UK na ústavu etnologie obor národopis, se specializací na žánry pohádka, pověst či lidové divadlo v 80. letech. Ve světě pohádek nakonec zůstala dodnes a aktivně se podílela i na zrodu Déčka, televizní stanice České televize zaměřené na děti a vzdělávání.

Eva_Velicka_130_90

Eva Velická, absolventka hudební vědy

15.8.2017

Eva Velická dokončila magisterské studium na Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty UK v roce 2002. Následovalo doktorské studium, kdy už současně působila jako muzikoložka v Institutu Bohuslava Martinů v Praze. V roce 2010 se poté stala vedoucí Muzea Antonína Dvořáka, patřícího pod správu Národního muzea, kde působila dalších 5 let. Aktuálně od roku 2015 působí jako šéfredaktorka hudebního vydavatelství […]

marketa_adamova_130_90

Markéta Adamová, absolventka andragogiky a personálního řízení

10.8.2017

Poslankyně a místopředsedkyně politické strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová měla vždycky široké spektrum zájmů. Už na gymnáziu se zajímala se o politiku a věci veřejné, později se věnovala mezinárodnímu dobrovolnictví či spoluorganizovala tábory pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Poté, co si náhodou ve studentském časopise přečetla článek o studiu andragogiky a personálního řízení […]

viktorie_130_90

Viktoria Dugranpere, absolventka hudební vědy

5.8.2017

Viktorie Dugranpere je zpěvačka, milovnice staré barokní a renesanční hudby, ale současně taky šansonů, swingu a jazzu, která svoji vášeň dokázala beze zbytku proměnit v pracovní aktivity, které ji naplňují. Přitom však stihla získat i magisterský titul na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

jana zielinski_nahled

Jana Zielenski, absolventka sociální práce

1.8.2017

Jana Zielenski, ředitelka Designbloku, studovala na Filozofické fakultě v letech 1993 – 1998. Jak sama říká, už tehdy byla velká idealistka a chtěla změnit svět. Minimálně svět českého designu se jí změnit jednoznačně podařilo.