Pro zaměstnance

Rychlé odkazyAktuality

Zemřel významný psycholog prof. Jaromír Janoušek

17.10.2017
10. října 2017 ve věku 86 let zemřel prof. PhDr. Jaromír Janoušek, DrSc., emeritní profesor Univerzity Karlovy. Katedra psychologie FF UK a česká psychologická obec ztratily vynikajícího odborníka, významnou osobnost v oboru sociální psychologie s domácím i mezinárodním respektem, laskavého a moudrého člověka, který dovedl pomoci a podpořit nejen ve věcech odborných.

Symposium u příležitosti výročí navázání diplomatických vztahů mezi Československem a Mexikem

17.10.2017
Středisko ibero-amerických studií FF UK pořádá 20. října v posluchárně 206 ve Šporku jako připomínku výročí navázání diplomatických vztahů mezi Československem a Mexikem symposium věnované kontaktům mezi oběma entitami.

Přednášky hostující profesorky dr. Dörte Andres

16.10.2017
Ústav translatologie srdečně zve všechny studenty studijního programu překladatelství a tlumočnictví, doktorandy i další zájemce z řad akademické obce a odborné translatologické veřejnosti na tři inspirativní přednášky hostující profesorky dr. Dörte Andres z univerzity Mainz/Germersheim.

Egyptologové objevili v Abúsíru nový chrám Ramesse II.

16.10.2017
Archeologické výzkumy Českého egyptologického ústavu potvrdily existenci doposud zcela neznámého chrámového komplexu staroegyptského panovníka.