24 hodin s FF UK 2016

loňském roce proběhl již pátý ročník odborných stáží. Studenti středních škol měli opět možnost zdarma poznat vysokoškolské prostředí pod vedením odborníků z Filozofické fakulty. 6. ledna proběhlo slavnostní zakončení jubilejního ročníku.

Přijatí uchazeči stráví na odborné stáži minimálně 24 hodin v období od října do začátku ledna. Konkrétní časové rozvržení programu stáže záleží na domluvě s odborným školitelem. Časové rozvržení může být například 3×8 hodin, 6×4 hodiny, 12×2 hodiny, či pravidelná účast na jednotlivých přednáškách apod. Upozorňujeme, že přednášky a semináře probíhají často v dopoledních hodinách, je třeba tedy počítat s nutností uvolňovat se z výuky na střední škole.

Náplň odborného programu určí školitel, obecně ale mohou být na programu následující aktivity: účast na přednáškách, seminářích či konferenci, informace o studiu a pracovišti, individuální konzultace vybraného tématu, konzultace již vypracované školní práce, zadání a vedení odborné práce, setkání se studenty katedry, odborná exkurze na externí pracoviště. Účast na stážích není zpoplatněna, případné náklady stravu či ubytování si student hradí sám.

Seznam kateder a ústavů, které přijaly studenty v minulých letech na stáž:

Katedra andragogiky a personálního řízení  Ústav českých dějin
Katedra divadelní vědy (FB) Ústav Dálného východu (pouze obor Sinologie a Etnologie se specializaci vietnamistika)
Katedra estetiky Ústav etnologie
Katedra filmových studií Ústav filosofie a religionistiky
Katedra jihoslovanských a balkanistických studií Ústav hudební vědy
Katedra logiky Ústav jazyků a komunikace neslyšících
Katedra pedagogiky Ústav pro archeologii  (FB)
Katedra psychologie  Ústav pro klasickou archeologii (FB)
Katedra sociální práce  Ústav románských studií
Katedra středoevropských studií (FB) Ústav řeckých a latinských studií
Ústav Blízkého východu a Afriky Ústav světových dějin