24 hodin s FF UK 2017 (odborné stáže)

Přihlašování je již uzavřeno!

Filozofická fakulta UK nabízí středoškolským studentům možnost absolvovat odbornou stáž. Již šestý ročník stáží s názvem 24 hodin s FF UK se uskuteční v období od 16. 10. 2017 do 5. 1. 2018. Přihlášky přijímáme do 15. září 2017.

Jak se přihlásit na odbornou stáž?

1. Je třeba se ujistit, že student splňuje podmínky, které jsou podrobně vypsané v přihlášce. Podstatné je především nutnost být v době podání přihlášky starší 15 let a zároveň mít ve školním roce 2017/2018 status studenta střední školy.

2. Studenti si z níže uvedeného seznamu vyberou ústav či katedru, na které chtějí absolvovat odbornou stáž a sepíší motivační dopis, podrobnosti zde: podoba motivačních dopisů. Přihlásit se lze pouze na jedno pracoviště.

3. Studenti vyplní níže uvedený online formulář přihlášky.

4. a) Zletilí studenti přihláška zletilí studenti zašlou či jinak doručí vyplněnou a podepsanou přihlášku na adresu: Ondřej Crhák, Oddělení přijímacího řízení a vnějších vztahů, Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 2, Praha 1, 116 38.

4. b) Nezletilí studenti přihláška nezletilí studenti zašlou či jinak doručí vyplněnou a podepsanou přihlášku (přihláška musím být podepsána i zákonným zástupcem) na adresu: Ondřej Crhák, Oddělení přijímacího řízení a vnějších vztahů, Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 2, Praha 1, 116 38.

Katedry a ústavy, které jsou zapojené do akce, vybírají zájemce na základně motivačních dopisů. Studenti stráví na fakultě v průběhu zimního semestru celkem 24 hodin nabitých individuálním odborným programem. V uplynulých ročnících se stážisté pod dohledem odborného školitele zapojili do vědecké činnosti katedry či ústavu, setkali se s významnými osobnostmi oboru, vyzkoušeli si roli vysokoškolského studenta účastí na výuce i samostatnou prací.

Jak stáž probíhá?

Přijatí uchazeči stráví na odborné stáži minimálně 24 hodin v období od října do začátku ledna. Konkrétní časové rozvržení programu stáže záleží na domluvě s odborným školitelem. Časové rozvržení může být například 3×8 hodin, 6×4 hodiny, 12×2 hodiny, či pravidelná účast na jednotlivých přednáškách apod. Upozorňujeme, že přednášky a semináře probíhají často v dopoledních hodinách, je třeba tedy 2017_plakát na stážepočítat s nutností uvolňovat se z výuky na střední škole.

Náplň odborného programu určí školitel, obecně ale mohou být na programu následující aktivity: účast na přednáškách, seminářích či konferenci, informace o studiu a pracovišti, individuální konzultace vybraného tématu, konzultace již vypracované školní práce, zadání a vedení odborné práce, setkání se studenty katedry, odborná exkurze na externí pracoviště. Účast na stážích není zpoplatněna, případné náklady stravu či ubytování si student hradí sám.

Společně s projektem Léto s FF UK přispívají stáže k soustavné podpoře nadaných středoškolských studentů v jejich odborném směřování.

Seznam kateder a ústavů, které v letošním roce přijmou studenty na stáž:

Centrum genderových studií FF UK  Ústav českých dějin
Katedra andragogiky a personálního řízení  Ústav filosofie a religionistiky
Katedra divadelní vědy (FB) Ústav hudební vědy
Katedra estetiky Ústav informačních studií a knihovnictví
Katedra filmových studií Ústav jazyků a komunikace neslyšících
Katedra logiky Ústav obecné lingvistiky
Katedra pedagogiky Ústav politologie
Katedra psychologie  Ústav pro archeologii  (FB)
Katedra sociální práce  Ústav pro klasickou archeologii (FB)
Katedra středoevropských studií (FB) Ústav románských studií
Ústav českého jazyka a teorie komunikace Ústav řeckých a latinských studií