Letní etapa rekonstrukce hlavní budovy FF UK přinese revitalizaci dvora a přístřešek na kola

Generální rekonstrukce hlavní budovy fakulty bude probíhat etapovitě do roku 2019. Hlavní práce jsou směřovány na léto. Letos bude např. postaven nový prosklený výtah jako návrat k dobové koncepci dle původních plánů ze 30. let.

Výtah, který pojme 13 osob, nově umožní propojení knihovny na úrovni 2. podzemního podlaží a dvora na úrovni 1. podzemního podlaží a opět všechna podlaží až do čtvrtého patra. Vedle výtahu bude na dvoře postaveno nové schodiště a stojan na jízdní kola s přístřeškem.

Při výkopových pracích byly na dně výtahu objeveny základy původního domu. Hradební zeď, která pod dnešní budovou FF UK probíhala, objevena nebyla; více o hradební zdi, jejíž základy byly nalezeny v sousedním domě Na Kocandě, v reportáži České televize Archeologové našli v Praze středověkou bránu. Skrýval ji dům Na Kocandě [ceskatelevize.cz, 9. června 2017].

Základní informace o probíhajících rekonstrukčních pracích jsou k dispozici na webových stránkách.

Dvůr a výtah

Původní skleněná výtahová šachta ze 30. let

Původní skleněná výtahová šachta ze 30. let

Vizualizace nové výtahové šachty, návrh G.L.ARCHITEKTI, s.r.o.

Fasáda

výběr z projektové dokumentace, návrh FARA, s.r.o.: KaprovaValentinská