Filmová soutěžní přehlídka Zlatý voči proběhne 18.–19. května

Studenti filmové vědy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy si vás dovolují srdečně pozvat na mezinárodní filmový festival studentů teorie audiovize Zlatý voči, jehož 22. ročník se uskuteční od 18. do 19. května ve Studentském klubu Celetná (Praha 1).

Dvoudenní filmová přehlídka představí tvorbu studentů filmové teorie z celého světa. O vítězných snímcích v pěti kategoriích rozhodne porota, v níž tento rok zasedne filmová kritička a historička Jindřiška Bláhová, teoretik moderního umění Karel Císař, filmový a televizní režisér Jan Bušta a studentka filmové vědy Zuzana Černá.

Filmový program bude doplněn programem odborným, v rámci něhož proběhnou dvě odborné panelové diskuze. První z nich se odehraje 18. května od 17:30 a bude se zabývat internetovými televizemi v českém kontextu. V současné době jsou k dispozici webové portály s vlastní audiovizuální tvorbou i bez ní. Každý z nich se snaží zaujmout své unikátní místo na trhu, přilákat diváky, zajistit si udržitelný zdroj financí a tedy stabilizovat se v rámci lokální sítě. Jaká jsou specifika internetových televizí v českém prostředí? O tom přijdou debatovat mediální teoretik Milan Kruml, šéfproducent Stream.cz Lukáš Záhoř, bývalý šéfproducent Playtvak.cz Josef Koukolíček a programový ředitel OBBODu Daniel Strejc. Celou diskuzi bude moderovat Mgr. Šimon Bauer.

Druhá debata se uskuteční 19. května. Diskuze otevře problematiku obklopující současný stav filmové a televizní tvorby pro děti v České republice. Zohledněna bude i bohatá tradice z předrevolučního období a poskytne tak historický vhled a ukotvení. Dalším podnětem bude i v současnosti poněkud nejasné rozhraní autorské a zakázkové tvorby. Debata nabídne i přesah v podobě úvahy o významu tvorby pro děti ve vztahu k výchově českého diváka. Moderování diskuze se ujme filmový teoretik Matěj Forejt a účast v diskuzi přislíbila režisérka a scenáristka Maria Procházková, výkonný ředitel Juniorfestu Michal Šašek, Jiří Chalupa z oddělení dětské tvorby ČT a režisér Václav Vorlíček.

V rámci doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit na autorské čtení, výstavu filmových loutek, retrospektivu režiséra Jana Bušty, kterého je možné znát díky projektu Televise bude! nebo z trailerů pro NFA kampaň #zpetvkinech. Ve večerních hodinách bude připravena hudební produkce v podání soul-jazzové skupiny Jay Dee´s a DJ TOF a v pátek zase alternativní post-punková kapela Schrödingerova kočka, celý festival zakončí DJ Deleuze.

Celý festival je zdarma.

Další informace jsou k dispozici na našich webových stránkách a na facebookovém profilu festivalu.

program ke stažení (PDF)

Zlaty_voci_plakat