Studentská rada FF UK pořádá shromáždění na podporu Středoevropské univerzity

V úterý 4. 4. 2017 schválil maďarský parlament novelu zákona o vysokých školách, jehož jedním z důsledků V úterý 4. 4. 2017 schválil maďarský parlament novelu zákona o vysokých školách, jejímž důsledkem s největší pravděpodobností zrušení Středoevropské univerzity v Budapešti (situaci přehledně zmapoval Český rozhlas). Středoevropská univerzita dlouhodobě spolupracuje s FF UK, řada jejích absolventů na FF UK působí. Spolu s dalšími českými vědeckými a kulturními institucemi proto fakulta Středoevropské univerzitě vyjádřila podporu otevřeným dopisem, který adresovala předsedovi maďarské vlády Viktoru Orbánovi, navrhovateli novely zákona o vysokých školách Zoltánu Balogovi a rektorovi Středoevropské univerzity prof. Ignatieffovi.

Na podporu ohrožené univerzity nyní Studentská rada FF UK pořádá shromáždění, které se bude konat v sobotu 8. dubna ve 14:00 před Velvyslanectvím Maďarské republiky v Praze.

událost na Facebooku