Hra Československo 38–89: Atentát míří na světový trh

Úspěšná počítačová hra Československo 38–89: Atentát míří pod novým názvem Attentat 1942 na světový trh. Vyjde v české, anglické, německé a ruské verzi v druhé polovině letošního roku pro Windows a Mac OS. Na rozdíl od stávající verze obsahuje hra nové minihry, vylepšené herní mechaniky, vyšší kvalitu komiksů a videí a desítky drobných úprav, které vycházejí z připomínek testerů a hráčů. V současné chvíli je uvedena na stránkách Steam Greenlight, kde mohou hráči hlasovat pro její zařazení do služby Steam.

„Podpora hráčské komunity a zpětná vazba od hráčů je pro nás důležitá,“ říká Jakub Gemrot z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, vedoucí programátor projektu. „Na základě připomínek hráčů jsme hru pro světové vydání výrazně upravili,“ doplňuje.

„Hráčům, kteří si koupili předchozí verzi, nabídneme hru Attentat 1942 zdarma,“ říká Vít Šisler z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, vedoucí projektu a hlavní game designer. „Zisky z prodeje budou jako u předchozí verze hry použity na podporu vědy a výzkumu,“ doplňuje.

Hru Attentat 1942 vyvinuli odborníci z Filozofické a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky. „Vytvářet fiktivní příběhy, byť do maximální míry založené na dobových reáliích, nebylo pro historiky standardní zadání. Pokud však hra probouzí zájem o naše nedávné dějiny, je to velká satisfakce i pro nás,“ říká Marie Černá z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR. Vývoj hry Attentat 1942 finančně podpořilo Ministerstvo kultury České republiky a Technologická agentura České republiky.

Hra v minulosti získala řadu ocenění, mimo jiné Česká hra roku 2015, a to v kategorii Nejlepší debut v české herní tvorbě, či první cenu v prestižní soutěži European Conference on Games Based Learning 2015.

Kontakt pro média:

Vít Šisler, hlavní game designer

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK

vit.sisler@ff.cuni.cz

Informace o hře jsou k dispozici na stránkách Steam Greenlight, na webu hry a v Press Kitu.