Profesor Tomáš Halík převzal čestný doktorát Oxfordské univerzity

Diplom čestného doktora bohosloví (Doctor of Divinity, honoris causa) byl teologovi a filozofovi Tomáši Halíkovi předán 22. června. Před ním obdrželi čestný doktorát Oxfordské univerzity pouze tři Češi: prezident Masaryk (1927), prezident Beneš (za války, v březnu 1940) a prezident Václav Havel (1998).

Spolu s Tomášem Halíkem získali čestný doktorát např. Američan prof. Paul Krugman, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, lord Mance, soudce Nejvyššího soudu Spojeného království, japonská architektka Kazuyo Sejima, hlavní designér Applu Jonathan Ive, estonský skladatel Arvo Pärt či španělský režisér Pedro Almodovar.

Tomáš Halík v březnu inicioval založení mezinárodního think tanku při FF UK, jež bude propojeno s prestižními světovými univerzitami: především s Oxfordskou univerzitou, Harvardovou univerzitou, Univerzitou Notre Dame či s Vídeňským institutem humanitních věd. Centrum pro studium politické filozofie, etiky a náboženství při FF UK, které svoji činnost zahájilo v polovině června 2016, má vytvářet síť mezinárodní spolupráce s prestižními univerzitami celého světa.

Encaenia_by_John_Cairns_22nd_June_2016-8

foto: John Cairns Photography