Studenti dějin umění FF UK potřetí zvítězili v celorepublikovém uměnovědném klání

V květnu se v Českých Budějovicích uskutečnil třetí ročník Paragone – soutěže o cenu prof. Milana Tognera, která je určena studentům dějin umění z celé České republiky. Letos se na této soutěžní přehlídce sešli studenti z osmi kateder a přednesli dvacet tři příspěvků, v nichž představili projekty svých magisterských, případně bakalářských diplomových prací. Ústav pro dějiny umění FF UK si z obou předešlých ročníků přivezl první i druhé místo a letos na své úspěchy navázal, když první příčku vybojovala jeho studentka Anežka Kučerová se svým příspěvkem Mánesův Hrobník a možnosti jeho interpretace. Třetí místo – spolu s Terezou Jindrovou (UMPRUM) – obsadila další studentka ÚDU, Tereza Havelková, která představila svou práci Primitivismus a mytologie v tvorbě Marka Rothka a Barnetta Newmana. Ideologický nástroj nebo spirituální lék? Studenti Ústavu pro dějiny umění FF UK tak třetí rok po sobě potvrdili své kvality a udrželi pomyslnou trofej na půdě FF UK.

ilustrace: Josef Mánes, Hrobník, 1843