Sherlock vám to Ukáže

Dneškem začíná nový semestr, ale nejen to. Oficiálně je totiž zahájen provoz nového univerzitního discovery systému Ukaž. Jestli jste o pojmu discovery systém ještě neslyšeli, tak vězte, že jde o vyhledávací nástroj, který umožňuje z jediného rozhraní prohledávat nejen knihovní katalog, ale i předplácené elektronické zdroje, univerzitní repozitář vysokoškolských prací a řadu dalších informačních zdrojů. My knihovníci tomu někdy říkáme knihovní Google a více se dozvíte tady.

S nasazením něčeho tak zásadního, jako je nový vyhledávač, souvisí potřeba dostat tuto službu do povědomí čtenářů, což je můj úkol, protože mám propagaci knihovních služeb na naší fakultě na starosti. Pro Ukaž (mně se ten název moc nelíbí, ale byl vybrán v celouniverzitní anketě…) jsem vytvořil balík propagační grafiky, odkazující k čepici a lupě Sherlocka Holmese, kterou uvidíte v záhlaví vyhledávače…a tu jsem taky nedělal já. V propagaci to tak občas chodí, musíte navázat na něco, co vytvořili před vámi, nemůžete to příliš změnit, ale můžete se pokusit to alespoň udělat co nejlépe. Plakát se Sherlockem začnete v těchto dnech pravděpodobně vídat na chodbách fakulty, v knihovnách, na webu i sociálních sítích. Jestli se mi propagační grafika povedla, to posuďte vy, milí čtenáři. Mně ale bude bohatě stačit, když Ukaž vyzkoušíte.

IMG_5397

P.S.: A jestli Sherlocka náhodou nemusíte, nechte si to vysvětlit od profesora Bílka!

autor: Tomáš Vejvoda, Knihovna FF UK, Knihovna Jana Palacha – propagace služeb