Jak se připravujeme na Noc s Andersenem

Nedávno začaly přípravy na další ročník Noci s Andersenem v Knihovně FF UK, akce, kterou jsme již dvakrát uspořádali pro děti našich zaměstnanců. Zatím vždycky 20 dětí plnilo různé úkoly a nakonec spalo pod stoly na ochozu Knihovny Jana Palacha. Mezi zaměstnanci knihovny se začíná tvořit stálý tým „knihovníků pro každou špatnost“, kterou letos obohatí i pan proděkan Tichý. Termínem bude Apríl. SKIP vždy vyhlásí téma spojené s nějakou knihou, ta letošní ještě nevyšla, tak nevím, jak to uděláme. Zatím se můžeme podle plakátku jen domýšlet, že téma je (asi) cestování (alespoň tak to dešifrovala kolegyně z přípravného týmu). Takže první nápad zněl: děti budou cestovat. Uvidíme. První bojová porada týmu bude 7. března, kde vymyslíme detaily. Já zatím pokorně žádám dobré duše z okolí o dárky pro děti. První krabice už dorazily. A jsou v nich moc zajímavé věci!

autor: Klára Rösslerová, ředitelka Knihovny FF UK