Minifestival BOKEM oživí Dominikánský dvůr

Studentský spolek Bohemistický kruh (BOK) pořádá 30. června od 15:30 multižánrový minifestival BOKEM v areálu historického Dominikánského dvora v pražském Braníku. Připravena jsou nejen českojazyčná divadelní představení, autorská čtení, promítání filmů i koncert. Studentský open air si klade za cíl jednak vytvořit místo pro nekonvenční setkání mimo fakultu, ale navíc i vdechnout život syrovému prostoru starého pivovaru těsně před rekonstrukcí.

V rámci autorského čtení se představí Sylva Fischerová, básnířka a prozaička, vyučující na Filozofické fakultě UK. Vydala například sbírky Sestra dušeEvropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel, za kterou byla nominována na Magnesii Literu. Další vystupující bude Ivana Myšková, která v roce 2007 debutovala rozhlasovou hrou Odpoledne s liliputem, v roce 2012 vydala novelu Nícení. Jako třetí v literárním bloku vystoupí překladatel Stanislav Rubáš s oceňovanou novinkou Jen jestli si nevymejšlíš.

V rámci divadelního programu vystoupí studentský soubor Karlstruppe z Ústavu germánských studií FF UK pod režií Borise Blahaka. Německojazyčné představení, které se inspirovalo dopisy a deníky Franze Kafky, nese název Kafka auf Kur (Kafka v lázních). Dalším studentským divadelním souborem bude Teritoriální tyjátr z Fakulty sociálních věd UK se svou hrou Hledá se Stalin; členové souboru ale dodávají, že dojde i na anšlus. Divadelní triádu uzavře absurdní diptych Dvakrát Tardieu litoměřického divadelního souboru Mladivadlo s režií Aleše Pařízka. Ztvární inscenaci dvou textů francouzského dramatika Jeana Tardieu Jedno slovo za druhéOsvald a Zinaida mluví stranou.

V rámci minifestivalu se budou od historických zdí Dominikánského dvora odrážet i ozvěny filmového festivalu Zlatý voči, přehlídky tvorby studentů teorie audiovize z celého světa, kterou pořádá Katedra filmových studií FF UK. Společně se závěrečným koncertem lo-fi folkového hudebního dua Strangers in the City tak dokoná snahu o multikulturní životabudič opuštěného areálu.

Dominikánský dvůr na konci června nabídne širokou škálu studentské i nestudentské kreativity, kvalitního piva ze Zemského akciového pivovaru a různé občerstvení – vegetariánské, veganské i bezlepkové. Přijďte oslavit léto a načerpat inspiraci branického genia loci.

Událost na facebooku

plakatjpg-11620460_1118367868177230_4670998352512693459_n