Noc s Andersenem v Knihovně FF UK, 27.–28. března 2015

V roce 2014 se Knihovna FF UK zúčastnila jako první akademická knihovna akce na podporu dětského čtenářství Noc s Andersenem. V Knihovně Jana Palacha tehdy nocovalo dvacet potomků zaměstnanců Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Z pátku na sobotu 27.–28. března 2015 se tak děti do knihovny vrátily, aby zažily noc tentokrát s motivem Drdových čertů. Na sedací pytle, na kterých obvykle studují či pospávají studiem zmožení studenti, se tak tentokrát do kruhu usadilo devatenáct pěti- až desetiletých dětí, aby se zaposlouchaly do čertovských pohádek. Po čtení následovalo krátké seznámení se a rozdělení do pěti věkově smíšených družstev nutných pro nejočekávanější akci večera: bojovku. Po vyhlášení devatenácti vítězů následovala společná večeře, chystání spacáků a hledání místa na ochozu pod proskleným stropem knihovny. Před spaním si ještě děti zazpívaly s kytarou veselé i knihovnické písničky a pak už usínaly u další čertovské pohádky.