Studentský divadelní soubor zve na reprízu nové hry

V roce 2013 začal při Ústavu filosofie a religionistky FF UK fungovat studentský divadelní soubor InCognito (ergo sum). Za jediný rok se souboru podařilo nastudovat hru Viktora Frankla Synchronizace v Březince, zorganizovat tři vyprodané reprízy a účastnit se divadelního festivalu Přemostění, odkud si členové souboru přivezli dvě ocenění: za ženský herecký výkon a za výběr dramatického textu.

Letos se divadelní soubor rozrostl o nové studenty i z jiných ústavů a kateder, a tak se stal de facto fakultním. Činnost souboru byla také podpořena vnitřním grantem, mohl se tedy pustit do velkolepější divadelní práce. Soubor přikládá velkou váhu výběru textu, i nadále se hodlá zabývat nepříliš známými dramaty, která mají podobný účinek, jaký zprostředkovává vzdělání na filozofické fakultě: nahlížet známé problémy nově, z jiného úhlu pohledu.

V pondělí 24. listopadu má v Salesiánském divadle ve 20:00 reprízu nová hra pro letošní sezónu s názvem Passacaglia (pro čtenáře, kteří nejsou hudebními vědci: jedná se o hudební útvar) současné autorky  Marly Rubinchik. Hra dosud nebyla uvedena jiným souborem. Vstupenky je možné zakoupit v knihovně Ústavu filosofie a religionistky FF UK (m. č. 224) nebo po domluvě na dsincognito@seznam.cz. Na tento e-mail je možné směřovat i další dotazy, případně zájem přidat se k souboru v nadcházející sezóně.

událost v kalendáři akcí FF UK