Začíná letní škola programu ECES, na FF UK ji stráví desítky zahraničních studentů

V rámci letní školy programu East and Central European Studies (ECES) stráví na Filozofické fakultě UK následujících pět týdnů téměř sedmdesát studentů z mnoha amerických univerzit, se kterými FF UK dlouhodobě spolupracuje, a také z National University of Singapore, se kterou byla navázána spolupráce v roce 2013 po mezinárodním veletrhu EAIE. Program je určen pro studenty bakalářské úrovně, kteří si mohou zapsat až čtyři kurzy v oborech literatura, historie, kultura a dějiny umění, sociologie a psychologie, ekonomie a politologie, včetně českého jazyka. Hodinová dotace každého kurzu je 52 vyučovacích hodin a studenti po absolvování mohou získat až 12 US kreditů.

Program také nabízí volnočasové aktivity, např. komentované prohlídky zajímavých zákoutí Prahy v rámci projektu Pragulic podporujícího lidi bez domova, návštěvu netradičních výstav, např. Neviditelné  výstavy na Novoměstské radnici, typických pražských literárních kaváren apod.

Zahraniční oddělení poskytuje studentům veškeré zázemí včetně nepřetržité telefonické asistence v případě zdravotních nebo jiných urgentních záležitostí.

Program trvá od 18. června do 19. července 2014, více informací na stránkách East and Central European Studies.

Foto: Účastníci letní školy ECES 2013.