Dalajláma na Filozofické fakultě UK, 11. prosince

Demokracie a lidská práva v jihovýchodní Asii: Rok od prázdné židle v Oslu; návštěva Jeho Svatosti dalajlamy

11. prosince 2011

Otevřená diskuse připomínající roční výročí udělení Nobelovy ceny míru přednímu čínskému disidentovi Liu Xiaobo proběhla na Filozofické fakultě UK 11. prosince za přítomnosti nejvyššího duchovního představitele Tibetu Jeho Svatosti dalajlamy. Diskuse se zúčastnila íránská nositelka Nobelovy ceny míru Shirin Ebadi, poslední žijící spoluautor Všeobecné deklarace lidských práv, 93letý Stéphane Hessel z Francie, dále přední čínský disident, výzkumník Harvardské univerzity a prezident Iniciativ pro Čínu Jianli Yang a bývalý ministr Francie pro zahraniční a evropské záležitosti Bernard Kouchner.

Více k tématu v článku Češi mají morální odpovědnost pomáhat lidem v totalitních režimech, řekl dalajlama

Zdroj fotografií: archiv FF UK